1. Wydzielanie insuliny w okolicy posiłków

Jeżeli jesteś zdrowy, a twoja trzustka pracuje prawidłowo, insulina jest produkowana po zjedzeniu posiłków. W przerwach pomiędzy posiłkami organizm będzie spalać tłuszcz, który został wyprodukowany bezpośrednio po jedzeniu. Co zatem należy robić aby chudnąć – dostarczać mniej kalorii niż potrzebuje organizm. Deficyt będzie uzupełniany tłuszczem zmagazynowanym w tkance tłuszczowej. Jednak aby to było skuteczne, na diecie redukcyjnej ważna jest regularność posiłków.


2. Insulina odpowiada za mniejszy apetyt

Jedząc posiłki obfitujące w węglowodany, zmniejszamy swój apetyt. W wielu badaniach naukowych jednoznacznie potwierdzono, że insulina redukuje apetyt, odbierając nam chęć na podjadanie między posiłkami. Również holenderskie badania na temat insuliny okazały się bardzo ciekawe. Dowodzą one, że posiłki wysokobiałkowe lepiej pobudzają produkcję insuliny niż posiłki wysokowęglowodanowe.


3. Co najbardziej stymuluje insulinę?

Czy wiesz jakie produkty w największym stopniu stymulują produkcję insuliny? Na pierwszym miejscu jest białko serwatkowe, czyli białko mleka. Następne są ryby, drób i jajka… Czyli najlepsze źródła dobrze przyswajanego białka. Produkowana po ich zjedzeniu insulina, znakomicie zaspokaja apetyt. Między innymi dlatego po zjedzeniu kilku jaj gotowanych na twardo, czujemy się tak samo pojedzeni jak po niedzielnym obiedzie ze schabowym w roli głównej.